Profil školy

Naša neveľká základná škola sa nachádza v srdci obce Dubovica. Mohli by sme povedať, že je umiestnená v centre malého dubovického námestíčka, pretože jej najbližšími susedmi z východu je  viacúčelový  kultúrny dom, ktorého súčasťou je i obecný úrad, z južnej strany  je to Kostol obetovania Pána a pridajme ešte obchod, pohostinstvo, farský úrad a materskú školu.

Z histórie vieme, že prístavba budovy školy bola daná do užívania v roku 1988 ako štvortriedna základná škola. Teda sme školou pre prvý stupeň ZŠ, máme v nej štyri triedy pre 1. až 4. ročník ZŠ.  Pôsobia tu štyria vyučujúci, tri učiteľky a riaditeľ školy, jedna vychovávateľka a asistentka učiteľa, náboženskú výchovu vyučuje miestny farár. Žiaci majú možnosť navštevovať jedno oddelenie ŠKD.  O údržbu školy sa starajú dve prevádzkové zamestnankyne.

Vyučovanie prebieha v 4 triedach, ale k dispozícii máme i školský dvor, čiastočne upravený na športové ihrisko,  a nechýba nám ani detské ihrisko. V jednom pavilóne  Materskej školy Dubovica máme zriadenú telocvičňu, nechýba nám ani počítačová miestnosť a  multimediálna učebňa. V troch triedach máme interaktívnu tabuľu.

Vyučovanie realizujeme podľa  Inovovaného štátneho vzdelávacieho plánu ISCED 1. Oficiálne škola nie je  zameraná na jazyky, ale anglický jazyk vyučujeme už v prvom a druhom ročníku po dve hodiny týždenne. Naši žiaci majú možnosť navštevovať 6 krúžkov. Našou malou pýchou je Detský folklórny súbor Dubovičanček, ktorý pod vedením riaditeľa školy Mgr. M. Hromjaka pôsobí na škole od roku 1990.  Za ten čas dosiahol veľmi pekné úspechy, a to i na krajskej úrovni kreácií detského folklóru. Súbor prezentuje autentický folklór regiónu Šariš. Práve speváčka z tohto súboru, Mária Oslovičová, sa 2-krát zúčastnila celoslovenského kola súťaže Slávik Slovenka.

Žiakov zapájame do rôznych vedomostných i umeleckých súťaží. Nikdy nechýbame na recitačných, speváckych, matematických a športových súťažiach.

Mgr. Michal Hromjak