Zápis do 1. ročníka

2024/2025

• ZÁPIS do 1. ročníka na šk. rok 2024/2025                17. 4. 2024 o 13:00 hod.

•

V súlade s Vyhláškou  MŠ SR č.320/2008 Zb. o základnej škole a Zákonom č. 245/2008 Zb. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov riaditeľ školy oznamuje rodičom, že zápis do 1. ročníka ZŠ Dubovica na školský rok 2024/2025 sa uskutoční dňa:

17. 4. 2024 o 13:00 hod.

v priestoroch ZŠ.

Zápis je povinný pre všetky deti, ktoré do 31. 08. 2024 (vrátane) dovŕšia vek 6 rokov  a tiež deti, ktoré mali odloženú povinnú školskú dochádzku. Zapísať dieťa do školy (vyplniť elektronickú prihlášku) musia aj rodičia detí, ktorí chcú pokračovať v plnení predškolskej výchovy, lebo ich dieťa dovŕšilo 6 rokov, ale nedosiahlo školskú zrelosť. Túto skutočnosť vyznačia aj v elektronickej prihláške. Základnej škole treba nahlásiť, že dieťa bude pokračovať v predprimárnom vzdelávaní /prinesie kópiu rozhodnutia o pokračovaní predprimárneho vzdelávania/ a riaditeľ ZŠ vystaví rozhodnutie o neprijatí na primárne vzdelávanie (ak dieťa nedosiahlo potrebnú zrelosť v niektorej z hlavných vývojových oblastí vývinu - telesnej, mentálnej, sociálnej, emocionálnej, má zdravotné problémy).  Ak má dieťa zdravotný problém, mal by o tom rodič vo vlastnom záujme a predovšetkým v záujme svojho dieťaťa informovať pri jeho zápise do školy.

Ak zákonný zástupca požiada o to, aby bolo na plnenie povinnej školskej dochádzky výnimočne prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku, doloží k žiadosti prílohy:

-          súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva

-          prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Čo musí urobiť zákonný zástupca pred samotným zápisom:

Vypíšte elektronickú prihlášku: https://zsdubovica.edupage.org/register

Pri vypisovaní prihlášky je dôležité správne uvádzať všetky údaje, prosíme o dodržanie diakritiky (mäkčene, dĺžne).

K elektronickej prihláške je potrebné doložiť podpísané tlačivo o potvrdení správnosti a pravdivosti údajov uvedených v elektronickej prihláške (Príloha č. 3).

V elektronickej prihláške je potrebné vyplniť údaj o elektronickej schránke, ak ju nemáte zriadenú, dávate tam len pomlčku. Elektronická schránka nie je to isté ako e-mail. (viď - Aký je rozdiel medzi e-mailom a e-schránkou?)

V prípade potreby, po dohode s vedením školy, je možné zapísať dieťa aj v inom náhradnom termíne.

V deň zápisu do 1. ročníka:

Vypísanú elektronickú prihlášku a podpísanú oboma zákonnými zástupcami prinesiete do školy v deň  zápisu. Podpis oboch zákonných zástupcov sa v špeciálnych prípadoch nevyžaduje (obmedzenie alebo pozastavenie výkonu  rodičovských práv – neoverená kópia rozhodnutia súdu, zdravotné dôvody – potvrdenie od všeobecného lekára), vec neznesie odklad. V takomto prípade spolu s prihláškou odovzdáte Písomné vyhlásenie 1.

Nezabudnite priniesť kópiu rodného listu dieťaťa, občiansky preukaz zákonného zástupcu k overeniu adresy trvalého bydliska dieťaťa.

Rozhodnutie o prijatí:

O prijatí rozhodne riaditeľ školy do 15. júna 2024.

Rozhodnutie o prijatí sa doručí obom zákonným zástupcom. Ak sa títo dohodnú, rozhodnutie bude doručené len jednému z nich na základe Písomného vyhlásenia 2, ktoré prinesú v deň zápisu - (dostupné u riaditeľky MŠ).

V prípade otázok týkajúcich sa organizačných záležitostí kontaktujte:

Riaditeľ školy: Mgr. Jakub Kušnír, tel.kontakt: 0907 131 008, e-mail: zsdubovica@gmail.com.

Tešíme sa na stretnutie s Vami a Vašim dieťaťom.