Školská knižnica

Školská knižnica je súčasťou našej školy. Slúži na informačné a dokumentačné zabezpečenie výchovno-vzdelávacej činnosti a výchovno-vzdelávacieho procesu.

Školská knižnica je tvorená žiackou knižnicou a učiteľskou knižnicou.

Žiacka knižnica je otvorená podľa výpožičnej doby. Navštevovať ju môžu všetci žiaci našej školy, ktorí si chcú rozšíriť svoj vedomostný obzor. Žiacka knižnica má podporiť záujem o čítanie u žiakov vo všetkých ročníkoch. Čítaním odbornej literatúry podľa vlastného výberu si žiaci prehĺbia vedomosti v rôznych zameraniach.

Učiteľská knižnica disponuje s knižnými jednotkami. Navštevujú ju všetci pedagogickí pracovníci, ktorí si vypožičiavajú odborné knihy potrebné pre svoj odborný rast aj pomôcky na vyučovanie. Učiteľská knižnica je k dispozícii pedagógom pre potreby skvalitnenia vyučovacieho procesu. Pedagógovia v nej nájdu doplňujúci knižný materiál vhodný na použitie pri práci so žiakmi.

Naša knižnica zabezpečuje slobodný prístup k informáciám, napomáha uspokojovať kultúrne, informačné, vedeckovýskumné a vzdelávacie potreby žiakov, učiteľov a nepedagogických zamestnancov školy.

Výpožičný poriadok:

Kniznicny_a_vypozicny_poriadok.docx